Ріка нашої пам'яті
Травень сорок п'ятого був щедрим на тепло. Буйно квітував бузок, і величезні пахучі оберемки його кидали солдатам, які поверталися в рідні краї з важких воєнних доріг. Як на них чекали! Чекали чоловіка, батька, коханого...
Не всі повернулися з воєнних доріг: чорні хустини печалі ще довго покривали передчасно посивілі голови солдатських вдів.
Скільки їх - молодих, вродливих, убитих горем залишилося жити на самоті. Ніхто не вів тоді тієї сумної статистики.
Важко їм доводилося. Проте, так уже влаштоване людське буття: живі мусять жити. І вони жили. Давали лад собі, дітям, господарству.
Спливло багато років від того вистражданого радісно-сумного Дня Перемоги. Давно заросли травою окопи. Давно сіють пшеницю на землі, яка горіла й стогнала. А люди... Людям і досі болять завдані війною рани.
Щоб вшанувати пам'ять своїх земляків у центрі села Ремчиці збудовано пам'ятник загиблим у Великій Вітчизняній війні. Уже десятки років стоїть радянський солдат, похиливши голову. віддає честь загиблим солдатам, нагадує нам про ті події.
Кожного року сюди приходять ветерани, щоб згадати загиблих. Діти, сільська та районна адміністрація поспішають привітати ветеранів. З кожним роком свідків тих подій усе зменшується.
Ось у нашому селі уже і не залишилось таких людей.
